Harmony Audio HC19MIX04 Flight DMX Controller 4 Space 19" Rack Mount Custom Case
★★★★★ 4.2 93 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by shimf.co.uk
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • FOUR SPACE 19" RACK MOUNT: Featuring a four-space 19" rack mount design, this case optimizes space efficiency while accommodating up to four units of DMX controllers. The 19" rack mount layout ensures compatibility with standard DMX controllers, providing a secure and organized space for multiple units in a compact form factor. DJs and lighting professionals can appreciate the streamlined setup and teardown process facilitated by the four-space 19" rack mount.
  • DIMENSIONS: Interior Rack: 19" x 7" x 2" Front Height x 4" Rear Height ; Exterior: 21" x 9" x 7"
  • ADDITIONAL ITEM SPECS: The flight case is crafted with 3/8" black laminated plywood, heavy ball corner for stackability, recessed latches, and includes a 19" wide rack, 4 spaces deep, along with rack screws and washers."
Size 4U Space
Item model number HC19MIX04
Product Dimensions 22 x 11 x 8 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
93 ratings | 38 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (73)
4 stars
6% (6)
3 stars
3% (3)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (10)